Dress code a jak se neztrapnit ?

Přistála Vám na stole pozvánka na oficiální akci? Většinou bývá na takové pozvánce text: Dress code. No jo, ale jak se má člověk ve všech těch názvech vyznat?

 Dress code

Muži

Ženy

Co se od vás doopravdy čeká.

White tie Jedině frak! Honosné dlouhé šaty Žádný smoking ani černý oblek s bílou kravatou. Pokud frak nemáte, zůstaňte doma. Dámy doplní dlouhou večerní róbu jemnými šperky a večerním psaníčkem.
Black tie Jedině smoking! Dlouhé večerní šaty Žádný černý oblek ani barevné motýlky nebo kravata. Jedině smoking se speciální košilí a černým motýlkem. Ženy jsou očekávány v dlouhých večerních šatech.
Creative black tie Smoking s netradičním prvkem Večerní módní trendy Pánové si klidně mohou vzít barevného motýlka nebo dát do klopy kytku a ženy mohou ukázat, že mají přehled o večerních módních trendech.
Coctail attire Oblek, kravata, košile Koktejlky Můžete jít rovnou z práce v obleku. Předpokládáme, že akce bude odpoledne, takže si ráno zkuste obléci alespoň modrý oblek. Ten černý je doufám někde hodně vzadu ve skříni. Pro ženy jsou nejvhodnější koktejlové šaty, černé kalhoty nebo sukně s halenkou a klidně i overal. A nezapomeňte alespoň na malé podpatky.
Business (Smart) casual Elegantně, ale nepřehánějte to s formálností Elegantní, pohodlné a neprovokativní Džíny ne. Chinos, sportovní sako nebo blazer a klidně s tričkem s límečkem doplněno třeba o mokasíny s neviditelnými ponožkami. Dámy šaty, sukně s délkou ke kolenům, kalhoty s halenkou nebo kostýmek. Klidně jděte do barev a vzorů, ale celek by měl působit elegantně.
Come as you are Dejte si sprchu nebo se aspoň učešte. Trochu líčení fakt neuškodí Doražte v čem se cítíte nejlépe. Pamatujte však, že cítit se nejlépe, nerovná se vypadat nejlépe. Tepláky a legíny nechte doma.
P.B.A.B Please Bring A Bottle. Láhev dobrého vína podmínkou. Víno z benzínky fakt ne. Určitě na víně nešetřete a kupte opravdu kvalitní.
Semi formal Oblek, košile, kravata nebo motýlek. Chtělo by to pro pány pořádný oblek. Před šestou odpolední nechte černý oblek ve skříni a vezměte si klidně světlý. Dámy využijí elegantní kostýmek. Po 18:00 už přijdou pánové v černém nebo tmavě modrém obleku a dámy v koktejlkách.

Mohlo by se vám také líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet ke snížení spamu. Přečtěte si, jak jsou zpracovávána data vašich komentářů..