Oblečení pro školáky

Oblečení do školy pro vaše děti

Oblečení pro školáky je důležitější než si myslíte. Bohužel je to tak. V českých školách neexistují uniformy, což si myslím, že je z jedné strany škoda, protože uniforma smazává  rozdíly mezi finanční úrovní jednotlivých dětí. Z druhé strany, ale dětské oblečení pomáhá a podporuje vyjádření dětské individuality. Pokud chcete, aby vaše dítě zapadlo do školního kolektivu, je mimo jiné důležité i to, jaké dětské oblečení mu koupíte. Tím v žádném případě nechci říci, abyste svým dětem kupovali drahé značkové dětské oblečení pro školáky. Naopak. Osobně si myslím, že značkové oblečení do školy nepatří. Přeci nechcete, aby se vaše dítě povyšovalo nad ostatní.

Společné rozhodnutí o nákupu oblečení pro školáky

Děti by se určitě měly na společném výběru oblečení podílet. Chápu, že je to nebaví, ale domluvte si společně styl oblečení, který děti chtějí. Těm mladším ukažte alespoň obrázky oblečení na internetu. Ti starší si stejně do oblečení mluvit nedají, ale je lepší, když je budete na nákupech doprovázet a předem jim určíte finanční mantinely. Mohlo by se vám totiž stát, že vaše slečna přijde domů s plno tričky, které dosahují sotva pod prsa.

Než se vydáte na nákupy oblečení pro školáky

Než se na nákupy vydáte, doporučuji vytřídit jejich šatník. Děti stále rostou, tak je velmi pravděpodobné, že v jejich šatníku najdete plno oblečení, které je jim malé. Darujte nebo vyházejte i všechno flekaté nebo jinak poškozené oblečení. Může také využít tvořivosti a na fleky třeba našít zábavné záplaty. Uspořádání šatníku vám dá jasnou představu, co je třeba za oblečení pro školáky koupit. Stanovte si finanční rozpočet. Návrat do školy je finančně náročný, to si nebudeme nalhávat. Ještě jedna věc. Nenechávejte nákupy na poslední chvíli. Začátek školního roku plný chaosu asi není to pravé ořechové. Když půjdeme na nákupy včas ušetříme nervy nejen sobě, ale i dětem.

Co frčí, ale je i třeba koupit?

Jako poradce oblečení pro školáky – puberťáky jsem si přizvala svého vnuka-puberťáka Teodora.

NAME IT Džínyny 'Ryan' černé džíny

Jako poradce oblečení pro malé kluky jsem si přizvala šestiletého vnuka Honzíka

školní batoh s taštičkou LEGOo Ninjago Team Ninja MaxiPro holky puberťačky mi radila dvanáctiletá Simonka, dcera mojí kamarádky
Pro malé holčičky mi dělala poradce naše osmiletá ZuzankaMohlo by se vám také líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..